top of page

  NASI NAUCZYCIELE

Marek Dzięcielewski   

Założyciel szkoły, nauczyciel skrzypiec; tel. 602 11 25 24


Ukończył studia uniwersyteckie w Krakowie w 1978 r. następnie Akademię Muzyczną w Bydgoszczy w 1984 r. W swej pracy zawodowej przez wiele lat związany z Płocką Orkiestrą Symfoniczną ale także współpracował z zespołami orkiestrowymi w Polsce i za granicą takimi jak Filharmonia Pomorska, Filharmonia Olsztyńska, Toruńska Orkiestra Symfoniczna, współpracował również z nieistniejącą już orkiestrą Masurische Philharmonie – pierwszą po zmianie ustrojowej orkiestrą kontraktową, w owym czasie skupiającą najlepszych muzyków w Polsce; właścicielem orkiestry był m.in. Hypo Bank w Insbrucku a jako członek tego zespołu dokonał wielu nagrań i odbył wiele tras koncertowych po całej Europie. W latach 2001-2002 pracował w Instytut de Chopin (Francja). Od 30 lat prowadzi klasę skrzypiec w Zespole Szkół Muzycznych we Włocławku. W 2002 roku założył zespół Camerata Vladislavia, który skupia przede wszystkim młodych i niezwykle utalentowanych muzyków, prowadzi z nim ożywioną działalność solistyczną. 
Wielokrotnie uhonorowany statuetkami za osiągnięcia w dziedzinie muzyki przez Prezydentów Miast Włocławek i Płock, w ostatnim czasie udekorowany został Brązowym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia artystyczne przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. 
Jest bardzo doświadczonym nauczycielem klasy skrzypiec, ciepłym oraz cierpliwym pedagogiem z wieloletnim doświadczeniem. Pedagogiem, który w mistrzowski sposób opanował umiejętność trafnego osądu swych uczniów, takiego, by świetnie wiedzieć jak uchwycić i wydobyć najcenniejsze indywidualne cechy definiujące muzyczne uzdolnienia każdego z nich. 

Paweł Trawczyński-SAKSOFON

W 2006 roku ukończył Szkołę Podstawową w Tomisławicach. W latach 2004-2006 uczęszczał do Szkoły Muzycznej I st. w Radziejowie. Kształcił się pod kierunkiem mgr Bogdana Jaskrowskiego w klasie saksofonu. Od 2006 do 2012 roku uczęszczał do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Toruniu. Swoje Umiejętności doskonalił w klasie saksofonu pod okiem mgr Dariusza Zaleśnego. W 2012 roku rozpoczął studia licencjackie na wydziale instrumentalistyki Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie dr Artura Motyki. Obecnie kontynuuje studia magisterskie na tej samej uczelni. Prowadzi klasę saksofonu w Szkole Muzycznej I stopnia w Radziejowie oraz Szkole Muzycznej I stopnia w Aleksandrowie Kujawskim. Na swoim koncie ma występy z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną jako solista, udział w licznych konkursach m.in. II Międzynarodowym Konkursie Saksofonowym w Łodzi 2012 roku. Jest laureatem:
-drugich nagród na Konkursie Młodych Instrumentalistów we Władysławowie (2005,2006,2007)
-trzeciej nagrody na Szkolnym Konkursie Miniatur, Toruń 2009 roku.
-trzeciej nagrody na Konkursie Muzyki Współczesnej, Płock 2011 roku.
-wyróżnienia na Szkolnym Konkursie Miniatur, Toruń 2012 roku.

Emilia Mikołajczyk- ŚPIEW

    Jest absolwentką studiów magisterskich w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu dr Agnieszki Piass. W roku 2014 ukończyła studia licencjackie w klasie prof. Bożeny Porzyńskiej. Od najmłodszych lat uczęszczała do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. we Włocławku grając na skrzypcach i altówce.

W latach 2011-2012 występowała w musicalu Bertolta Brechta i Kurta Weilla „Opera za trzy grosze”  wystawianym przez Teatr Polski w Bydgoszczy. W roku 2013 wystąpiła na Koncercie Młodych Talentów „W drodze do La Scali” w Pałacu Bursztynowym we Włocławku. 

Kreowała postać Tatiany z opery ”Eugeniusz Oniegin” Piotra Czajkowskiego w spektaklu studenckim pod dyrekcją Piotra Wajraka.

Rok później wcieliła się w postać Hrabiny w spektaklu „Wesele Figara”  W.A.Mozarta pod dyrekcją Damiana Borowicza.

W roku 2016 wzięła udział w Koncertach Świątecznych w Gewandhaus w Lipsku oraz Koncercie Noworocznym na Hallenstadion w Zurychu, podczas których Warszawska Festiwalowa Orkiestra, Chór i Soliści wykonali IX Symfonię Ludwika van Beethovena oraz Carmina Burana Carla Orffa pod dyrekcją Michaela Zukernika oraz Rimmy Sushanskoy.

Współpracuje z Bydgoskim Teatrem Lalek „Buratino” , chórem Opery Nova w Bydgoszczy,Fundacją Rozruch, Zespołem „Camerata Vladislavia” oraz Krakowskim Stowarzyszeniem Passionart.

Bierze udział w licznych koncertach na terenie kraju i za granicą. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Alexandra Vovka, Urszulę Kryger, Agnieszkę Piass, Krzysztofa Bednarka oraz Kałudi Kałudowa, a także w kursach aktorskich prowadzonych przez Dorotę Zielińską, Waldemara Obłozę i Łukasza Zaleskiego.

Violetta Dzięcielewska Dyrektor Szkoły

tel. 604 099 498

Od 1978 pracuje jako nauczyciel gry na skrzypcach w  Zespole Szkół Muzycznych we Włocławku.

Od 1978 do 2005 była członkiem Włocławskiej Orkiestry Kameralnej.

W latach 1980-1986 współpracowała z płocką orkiestrą kameralną.

W roku 1990 brała udział w nagraniach w Olsztynie, koncertach w Austrii, Włoszech i Niemczech z prywatną orkiestrą „Mazurische Filharmonie.”

Od 1995 współtworzy i koncertuje z zespołem „Camerata Vladislavia”. Zespół specjalizuje się w muzyce wiedeńskiej (Strauss, Lehar, Kalman). Koncertuje w całej Polsce, szczególnie w uzdrowiskach, takich jak Ciechocinek, Świnoujście, Kołobrzeg, Duszniki zdrój, Polanica, Busko Zdrój. Na koncertach okolicznościowych wykonywana jest muzyka sakralna, filmowa, patriotyczna.

Zespół prowadzi także intensywną akcję umuzykalniającą i popularyzatorską w przedszkolach i szkołach Włocławka, Ciechocinka, Aleksandrowa i Gdańska.

 

Wykształcenie:

1964-1971- Państwowa Szkoła muzyczna I stopnia we Włocławku

1972-1978- Państwowa szkoła muzyczna II stopnia w Łodzi i Krakowie

1994-1997 – Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku, Wydział Pedagogiki, specjalizacja wychowania estetycznego muzyki- Praca magisterska na temat początkowego nauczania gry na skrzypcach ze szczególnym uwzględnieniem palca Rollanda. Praca napisana w porozumieniu z ogólnopolskim konsultantem metodycznym nauczania początkowego gry na skrzypcach, panią Heleną Ostapowicz. Praca znajduje się w bibliotece filii polskiej sekcji ESTA w Oleśnicy jako materiał dydaktyczny dla nauczycieli.

Listopad 2001 – Studium pedagogiczne w Akademii Muzycznej im Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

Kursy metodyczne w Oleśnicy, Łańcucie, Warszawie, Toruniu, Olsztynie

 

muzyczna.aleksandrow@op.pl

Jakub Ziółkowski FORTEPIAN, KEYBOARD

tel. 600 524 844

Akademię Muzyczną w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Tatiany Szebanowej oraz prof. Jarosława Drzewieckiego ukończył z oceną celującą. Uczestniczył w licznych kursach oraz konkursach muzycznych w kraju i zagranicą. Jako solista koncertował m.in. w Filharmonii Pomorskiej, czy też w Dworku Chopina w Dusznikach Zdroju. Obecnie wraz zespołem „Camerata Vladislavia” występuje na terenie całego kraju, dając blisko 100 koncertów rocznie.

mail: kuba-ziolkowski@wp.pl

Michał Ziobrowski Fortepian

Jest absolwentem Akademii Muzycznej w im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy – Wydział Instrumentalny (kl. fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń i ad. Katarzyny Rajs – dyplom z wynikiem bardzo dobrym). Jego osiągnięcia to między innymi: 1989: Międzyszkolny Konkurs Pianistyczny w Koninie – udział; 1-2.03.1991: VI Goleniowski Konkurs Pianistyczny w Goleniowie – udział; 1991: Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny w Gorzowie Wielkopolskim – udział;17-18.06.1991: Wielkopolski Konkurs Wykonawczy w Poznaniu – II nagroda;1991: Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny w Koninie – udział;1992: Wojewódzki Konkurs Pianistyczny im. W. A. Mozarta w Koninie – II nagroda ( I nie przyznano);1992: Międzywojewódzki Turniej Muzyczny o Nagrodę Wojewody Konińskiego w Kole – I nagroda;1993: Ogólnopolski Konkurs Wykonawczy w Poznaniu – udział;04.1993: Ogólnopolskie Przesłuchania Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych I stopnia w Warszawie – VII miejsce;1993: Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny w Gdańsku – udział;22.05.1995: I Szkolny Konkurs Kompozytorski w Poznaniu – wyróżnienie;10-12.01.1997: I Międzyszkolny Konkurs Pianistyczny w Łodzi – udział;25.08.2004: VI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy – zakwalifikowanie do udziału;6-17.11.2004 - VI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy – udział. Michał Ziobrowski prowadzi ożywioną działalność koncertową, gdzie wraz z zespołem „Camerata Vladislavia” daje około 60 koncertów rocznie. W 2011 roku wraz z Filharmonią Szczecińską wykonał koncert fortepianowy Chopina e-moll.

Add Mail here

Agata Ciechacka - Teoria muzyki

Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy na kierunku Teoria muzyki. Ukończyła także Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II Stopnia w Toruniu na kierunku rytmika. Swoje kwalifikacje doskonali na licznych kursach i konferencjach. Szczególnie interesuje się polską muzyką XX wieku. Jest także nauczycielem przedmiotów ogólnomuzycznych w Publicznej Szkole Muzycznej I Stopnia w Osieku nad Wisłą.

agataen.2409@gmail.com

Joanna Tomczak Teoria muzyki

Jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Toruniu w klasie skrzypiec oraz perkusji. Od 2012 roku jest studentką Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Swoją wiedzę uzupełnia licznymi kursami i szkoleniami na terenie całego kraju. 

joanna_chelczynska@gazeta.pl

Dorota Reniecka -Teoria muzyki

Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na kierunkach: Teoria muzyki oraz Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Ukończyła również średnią szkołę muzyczną w klasie skrzypiec. Poza nauczaniem w Szkole Muzycznej I stopnia w Aleksandrowie Kujawskim pełni funkcję nauczyciela przedmiotów ogólno muzycznych w Zespole Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku.
 

mail: reniecka.dorota@wp.pl

Please reload

bottom of page